Často kladené otázky

- Musím mít sjednanou schůzku, pokud si chci nechat ušít oblek nebo košili?

Přestože máme standardní otevírací dobu, sjednání schůzky doporučujeme a to nejen o víkendu, ale i ve všední dny v rámci otevírací doby pro zajištění pohodlné návštěvy, kdy se Vám budeme moci plně věnovat. Stává se také, že doručujeme či měříme přímo u zákazníka. Neváhejte se nám proto ozvat na telefonní číslo uvedené v záhlaví našeho webu a jistě nalezneme čas schůzky, který by Vám vyhovoval.

Je možné si sjednat schůzku i mimo otevírací dobu?

Ano, rádi se s Vámi na osobní schůzce sejdeme ráno nebo večer, o víkendu či ve státní svátek. Ozvěte se nám na výše uvedený kontakt v záhlaví a naši konzultanti s Vámi domluví vhodný termín návštěvy.

V případě, pokud nemohu dojet na osobní schůzku přímo do salonu, je možné se sejít také soukromě?

Ani taková situace pro nás není problém, rádi všechny osobní schůzky a měření pro oblek či sako uspořádáme kdekoliv a kdykoliv v Praze i třeba přímo u Vás v kanceláři (a třeba i s dalšími kolegy). Stačí si sjednat schůzku s naším návrhářem na výše uvedeném kontaktu v záhlaví.

Bydlím mimo Prahu a zastavit se vícekrát pro měření či zkoušku je pro mě časově i finančně náročné. Mohu si u Vás přesto nechat šít na míru?

Po naší první osobní konzultaci, při které si vyberete z naší široké nabídky látek a stylů a kdy získáme Vaše míry je vzhledem k unikátnímu systému šití a měření obvykle potřeba pouze jedna finální zkouška pro oblek, sako či kabát. U košile obvykle není třeba žádných dalších úprav. V případě zájmu Vám tak oblek po úpravě z první zkoušky či hotovou košili rádi zašleme poštou.

Jsem z Brna, Ostravy nebo Plzně a rád bych si nechal ušít oblek či kabát, avšak nemohu dojíždět až do Prahy. Co mám dělat?

Přestože není nad osobní návštěvu a konzultaci v salonu, v případě zájmu za Vámi přijedeme a změříme Vás zdarma i v Brně, Plzni či Ostravě. Stačí se spojit s našimi konzultanty a domluvíme čas schůzky, který by Vám vyhovoval nejvíce.

Využíváte při šití obleků měřenkových vzorů?

Nenaleznete u nás žádné vzorové obleky, které bychom pouze upravili pro vaše proporce – pro každého zákazníka vytváříme jeho unikátní střih, kdy odebereme až 40 měr, které naši krejčí přenesou na papírovou šablonu, podle níž nastříhají a sešijí látku přímo dle Vašich proporcí. Nejste tak ani limitováni téměř žádnými hranicemi a můžete si vytvořit svůj osobitý styl!

Jak dlouho trvá ušití obleku, saka či kabátu?

Obvykle 4 až 6 týdnů od Vaší osobní konzultace a měření, v případě svatebních obleků do 3 až nejvýše 4 týdnů v případě expresního dodání. Vždy se snažíme naším zákazníkům vyjít vstříc s dodáním, aby si mohli svůj velký den vskutku užít na míru!

Rád bych si pořídil košili na míru, za jak dlouho bude hotova k předání?

Standardní doba dodání košile je 3 až 4 týdny od osobní schůzky a měření. V urgentních případech nabízíme i expresní doručení do 2 až 3 týdnů.

Kolik zkoušek předchází předání obleku?

Díky preciznímu systému šití a měření, se kterým mají naši konzultanti již mnoho let zkušeností, se pyšníme tím, že obvykle stačí pouze jedna finální zkouška při předání, po níž následně v případě potřeby upravíme poslední detaily. Pokud se pak rozhodnete pro další úpravy (např. pokud si zvykáte na novou šířku či délku kalhot), v dvou týdnech od předání a finální zkoušky hotového obleku Vám tyto úpravy rádi poskytneme zdarma.

Jak dlouho trvá úprava obleku při fittingu?

Úpravy obleků provádíme obvykle do 3 až 4 pracovních dní od Vaší návštěvy a zkoušky. V případě, že je Váš oblek již hotov k finálnímu předání, ozveme se Vám a sjednáme vhodný termín Vaší návštěvy.

Kde probíhají úpravy obleků při fittingu?

Pro úpravy našich obleků využíváme výhradně služeb několika prověřených pražských krejčovství, se kterými máme již dlouholeté partnerství. Jsme tak schopni zajistit, aby byly pro naše zákazníky úpravy nového obleku v ceně, byly dodány včas a byla dodržena perfektní kvalita provedení.

Je možné si u Vás nechat ušít i full-bespoke oblek jako u klasického krejčího?

Z kapacitních důvodu jsme bohužel byli nuceni tuto možnost zrušit. Nicméně námi využívané šití semi-bespoke se vyznačuje vysokou spolehlivosti i kvalitou a jsme rovněž schopni nabídnout více fittingů pro odladění i těch nejmenších detailů. Hlavní rozdíl tedy je, že neprobíhá zkouška rozešitého obleku jako u full-bespoke, jinak je u nás i semi-bespoke oblek síť ručně a s maximální péčí. Zájemcům o full-bespoke včetně zkoušek s rozešitým oblekem doporučujeme obrátit se na některé tradiční české krejčí.

- Jsem velmi vysoký nebo naopak při těle, bude se má výsledná cena obleku lišit?

Výsledná cena obleku se vzhledem k vyšší spotřebě látky a případným dvěma fittingům může lišit, obvykle o 10%, nejvýše 15% oproti standardní ceně. O vyšší ceně a případné možné potřebě dvou fittingů Vás budeme samozřejmě informovat již při naší první osobní konzultaci.
- Nabízíte i možnost zakoupení dárkových voucherů?

Ano, dárkové poukazy Suit & Me pro Vaše kolegyobchodní partnery či přátele. Vouchery jsou ideálním dárkem k narozeninám či Vánocům, před prvními tanečními, k maturitě i povýšení. Každý náš poukaz je vytištěn na atraktivní dárkové kartě. Hodnota poukazů je: 500 Kč, 1 000 Kč, 2 000 Kč, 5 000 Kč, 10 000 Kč, 13 000 Kč popř. dle domluvy. 

Máme také k dispozici speciální programy pro firmy. Pro více informací i nákup voucherů prosím kontaktujte našeho hlavního návrháře, Jacky Damwaniho.

- Oblek mi ani přes úpravy při fittingu nepadne dokonale, jak mám postupovat?

V případě jakýchkoliv problémů se na nás jistě neváhejte obrátit na kontakt uvedený na našem webu či přímo při osobní schůzce, jsme tu pro Vás a jistě společně najdeme vhodné řešení.
Přestože to díky našemu pečllivému způsobu měření není časté, při dodání obleku a první zkoušce je možné, že bude třeba oblek na míru lehce upravit. V takovém případě si oblek, pokud jej urgentně nepotřebujete, převezmeme a předáme k úpravě našim krejčím. Upravený oblek pak bude hotov přibližně do pracovních 4 dnů a poté následuje druhá zkouška, po které můžeme ještě případně doladit poslední detaily.
Naši krejčí samozřejmě doladí každý detaildokud Vám oblek dokonale nepadne. Jako správní gentlemani bychom Vás v něm ani jinak nemohli s klidným srdcem nechat odcházet. Vaše spokojenost a radost z elegantního obleku je u nás na prvním místě.

V případě, že by oblek nešel ani s dvěma fittingy upravit zcela perfektně, jakkoliv je tato možnost zanedbatelná, poskytneme Vám na něj samozřejmě odpovídající slevu a případnou slevu na další nákup. Vrácení peněz nad výši zálohy bohužel není možné z důvodu nákupu a spotřeby materiálu i díky faktu, že každý oblek je šit výhradně jen pro Vás a Vaši postavu.

Neváhejte nám také zavolat do 2 týdnů po předání obleku s případnými prosbami o úpravu, pokud byste si nemohli zvyknout např. na novou délku kalhot či si "sedl" knoflík na přední straně, naši konzultanti se s Vámi sejdou a situaci k Vaší spokojenosti samozřejmě vyřešíme.

- V případě, že si objednám více obleků či košil, mám nárok na slevu či nějaký bonus?

Nárok sice přímo ne, ale je možné, že se můžete zrovna trefit do některé z našich sezonních či stálých akcí, neváhejte si je tedy prohlédnout na tomto odkazu. Našim věrným zákazníkům pak poskytujeme i individuální slevy na míru.

Péče o obleky a košile

- Jak se mám starat o svůj oblek/sako?


- Jak se mám starat o svoji košili?

Přihlašte si náš newsletter

A získejte tak exkluzivní slevy, informace o aktuálních akcích a stylové tipy jako bonus.

Suit & Me na sociálních sítích
Facebook Instagram Google+ LinkedIn