Jak šijeme obleky na míru

Určení kvality pánského obleku není jednoduché ani pro ostřílené nositele pánské módy. Mnohé detaily mohou být snadno přehlédnuty během zkoušky a úprav u krejčího nebo i na hotovém oděvu. Ať již máte Váš oblek zhotovený v Suit & Me nebo jinde, zkontrolujte si jeho kvalitu i v těch nejmenších detailech. Následující kroky Vám pomohou ujistit se, že oblek, který kupujete, je skutečně prvotřídní a zároveň Vám ukážou, jak se při šití obleku na míru postupuje.

Výběr správné látky i stylu a měření

Začneme úkolem pro mnohé nejtěžším - volbou látky pro Váš vysněný oblek či sako nebo kabát u šálků lahodné kávy. V našem salonu si totiž můžete v současnosti vybrat z až 5000 různých stylů a barevných odstínů, avšak nemusíte se strachovat, rádi Vám s výběrem té nejvhodnější poradíme a doporučíme tu nejvhodnější s ohledem na příležitost i barvy, které Vám ladí. Více se o látkách dočtete na níže uváděném odkazu, je však důležité podotknout, že správný oblek by měl být ušit pouze z přírodních materiálů. Proto v našem salonu naleznete pouze látky z té nejjemnější vlny, případně s příměsí kašmíru, mohéru či hedvábí a stejně tak lněné i bavlněné látky pro letní sezonu.

Výběr látky  Měření zákazníka  Výběr látky  Obšití klopy

Pokračujeme výběrem základního stylu obleku. Klasický nebo moderní, formální nebo ležérní, jednořadový nebo dvouřadový. Styl a tvar klop, počet rozparků, vyztuženost ramen nebo typ kapes.

Pak přizpůsobíme Váš oblek tak, aby se hodil právě k Vašemu konkrétnímu typu těla. Jste vysoký? Nižší postavy? Statný či naopak velmi štíhlý? Světlé nebo tmavé pleti? Bereme v úvahu každý aspekt, abychom vytvořili oblek, který zvýrazní Vaše nejlepší rysy.

Vezmeme také v úvahu všechny zvláštní požadavky, které budete mít. Chcete svůj oblek s monogramem? Chtěli byste, aby poslední knoflík na Vaší manžetě byl jiné barvy? Kontrastní obšití knoflíkových dírek? Potřebujete speciální kapsičku pro Vaše brýle, vizitky, iPod nebo mobilní telefon apod? Můžeme splnit jakékoliv přání, které nám zadáte!

Nakonec můžeme přejít k samoznému měření. Tomuto kroku věnujeme obzváštní pozornost, protože na něm závisí, jak bude výsledný oblek padnout. Jen velmi malé procento lidí má opravdu konfekční postavu, proto správně odebrané míry a oblek ušitý přímo pro Vás a Vaši postavu dělá velký rozdíl ve výsledném outfitu. Míry u nás odebírá vždy jen hlavní návrhář s mnohaletou praxí, nikdy ne nákupní asistentka. Pečlivé měření tak může trvat až 25 minut, při nichž získáme až 40 údajů o Vaší postavě. Zde je však každá chvilka odměněna perfektním výsledkem na Vašem ručně šitém obleku!

Stříhání a šití obleku

Většina krejčích používá k výrobě pánských obleků na míru šablonu (made-to-measure/MTM). My však vytvoříme pro každého jednotlivce unikátní model, který bude navržen speciálně pro Váš typ těla a dle Vašeho výběru stylu - a bude ušit ručně. V zahraničí se takto šitým oblekům říká tailor-made nebo custom-made, popř. semi-bespoke.

Vaše míry přeneseme na papírovou šablonu, podle níž hlavní krejčí umně a precizně nastříhá látku. Poté volně sestavíme všechny části Vašeho obleku a připravíme je na zkoušku.

Tvorba střihu  Stříhání látky  Ruční šití  Ruční přišití knoflíků

Krejčí společnosti Suit & Me šijí více než 80% Vašeho obleku ručně, včetně všech obroubení okrajů a knoflíkových dírek. Pro perfektní klopy máme obzvlášť zaujetí, všechny naše klopy jsou formovány k dokonalosti prsty kvalifikovaných odborníků.

Finální zkouška a úpravy

To je nejdůležitější krok v tomto procesu. Obleky a saka jsou obvykle dodány do 4 až 6 týdnů po osobní konzultaci a Vaše další návštěva a radostné předání jsou tu!

Hotový oblek  Finální zkouška

Díky unikátnímu systému šití, při kterém necháváme u obleku i rezervu materiálu, a preciznímu měření se můžeme pyšnit tím, že jsme schopni zajistit všechny potřebné úpravy ke zhotovení perfektního pánského obleku na míru právě při pouze jedné finální zkoušce, po které případně naši krejčí doladí každý detaildokud Vám oblek dokonale nepadne. 

Jako správní gentlemani bychom Vás v něm ani jinak nemohli s klidným srdcem nechat odcházet. Vaše spokojenost a radost z elegantního obleku je u nás na prvním místě.

Přihlašte si náš newsletter

A získejte tak exkluzivní slevy, informace o aktuálních akcích a stylové tipy jako bonus.

Suit & Me na sociálních sítích
Facebook Instagram Google+ LinkedIn