Obleky na míru a saka na míru

Naše pánská řada na míru obsahujePánské obleky na míru

Oblek na míru z těch nejlepších italských a anglických látek Vám ušijeme již od 14.990 Kč (více informací naleznete i v přehledném ceníku), na výběr máte ale i z luxusních látek věhlasných jmen jako Dormeuil, Cerutti či Marzotto. Nebo nám doneste fotografii Vašeho oblíbeného stylu a společně již jistě najdeme oblek, který by splňoval Vaše představy.

Perfektní oblek na míru však není o nejnižší ceně, ale především o prvotřídní kvalitě, pečlivém zpracování, dokonalém padnutí a osobní konzultaci, díky které perfektně zapadne do Vašeho stylu!

Obleky na míru

Proč si zvolit oblek právě od Suit & Me? Čtěte dále.. a nebo si přímo prohlédněte inspiraci obleky, které šijeme, v naší galerii.

Saka na míru

Nejen pro neformální události, ale i pro volný čas Vám rádi ušijeme elegantní separátní sako na míru - již od 12.990 Kč (navštívit jistě můžete ale i náš přehledný ceník).

Saka a blazery šijeme z vlny s příměsí kašmíru, mohéru či hedvábí, ale také z bavlny, lnu a prodyšné letní vlny "tropical suiting". Volit můžete z široké palety mnoha set látek, s jejichž výběrem Vám ochotně poradíme, aby vhodně ladila se zbytkem Vašeho šatníku.

Sako je možné si nechat ušít také z jakékoliv oblekové látky, kdy se cena sníží o šití a úpravy kalhot (přibližně 1/3 ceny) - nabídka se tak rozšíří na několik tisíc různých látek a vzorů!

Saka na míru

Prohlédněte si, jaká saka si můžete nechat ušít i Vy, také v naší galerii.

Smokingy na míru

Černý smoking (v Americe nazývaný také "tuxedo", v Británii "dinner jacket") je pánský večerní formální oblek, který je šitý z exkluzivního materiálu. Skládá se z černého (nebo velmi tmavě modrého) vetšinou vlněného saka a kalhot stejné barvy a materiálu, s lesklými saténovými klopami saka a lampasy na kalhotách. Zapínání smokingu je vetšinou jednořadové, na jeden knoflík. Knoflíky jsou potaženy stejnou lesklou látkou jako klopy.

Kalhoty smokingu nemají záložky ani poutka na pásek. Místo toho jsou obepnuty elegantním smokingovým pásem.

Košile ke smokingu je bílá, se skládaným / řaseným předním dílem nebo prostá s knofíky za krycím lemem, z bavlněné nebo hedvábné látky, se stojatým límcem a nosí se s černým hedvábným motýlkem nebo s vázankou.

Smoking se nosí na formální večerní společenské události, jako jsou slavnostní večeře, předávání cen, zahajování festivalů, divadelní premiéry, opery nebo plesy. Je o stupeň více slavnostní a formální než společenský oblek a o stupeň méne než frak.

Smokingy na míru z luxusní vlny se saténovým límečkem typu shawl nebo peak lapel šijeme za cenu od 18.490 Kč včetně motýlku a smokingového pásu.

Který Vám padl do oka více? Formální černá klasika s vestičkou a nebo tmavomodrý ve stylu Jamese Bonda?

SmokingSmoking James Bond style

Další nabídka

V Suit & Me pro Vás také rádi ušijeme kabát na míru, ve stylu, jaký je Vám blízký - dlouhý formální jednořadý chesterfield, dvouřadý peacoat nebo moderní světlý camel coat? Splníme Vaše přání - vlněný kabát s příměsí kašmíru šijeme již za 17.990 Kč.

Kabát na míru

Šijeme i kalhoty na míru - vlněné i chinos za cenu již od 4.990 Kč.

Kalhoty na míru

Nabízíme také široký výběr doplňků - hedvábné kravaty, motýlky, kapesníčky z hedvábí i bavlny, neviditelná trička barevné ponožky, ozdoby do klopy, obuv anglické značky Barker a další. Pro informaci o doplňcích navštivte tuto sekci.

Doplňky

Důležité detaily obleků a sak na míru

Perfektní ramena

Otvory na rukávy

To, jak Vám oblek sedne okolo otvorů na rukávy, je určeno zručností a odborností při stříhání látky. Látka okolo podpaží by měla padnout Vaší postavě a neměla by být vyboulená. Krejčí Suit & Me si zakládají na precizním zpracování všech oděvů na míru, aby Vám ramena skvěle seděla.

Souměrnost

Souměrnost a zarovnání

Míry obleku na levé a na pravé straně by měly být stejné. Ujistěte se, že centrální švy jsou opravdu uprostřed. Dosáhnout správného zarovnání dílů látky je často obtížné. Zkontrolujte si především vrchní části ramen a patky kapes a ujistěte se, že pruhy či vzory jsou vyrovnané. U většiny vzorů by souměrnosti mělo být možné dosáhnout.

Pravé knoflíkové dírky

Knoflíkové dírky

Na manžetě by měly být opravdové a funkční dírky na knoflíky. Výhodou je především elegantnější provedení, u něhož můžete poslední knoflíček rozepnout v souladu s módními trendy. Je ale navíc i známkou kvality, resp. že se na zpracování obleku nešetřilo - u všech obleků Suit & Me je standardem také ruční obšití těchto dírek. Na konfekčních oblecích často najdeme dírky falešné, jen naznačené nití či žádné.

Kvalitní knoflíky

Knoflíky

Knoflíky by měly být zhotoveny z pravé rohoviny, ne z plastu. Knoflíky dodavatelů nejkvalitnějších prémiových látek jako, např. Marzoni, jsou navíc obvykle označeny elegantním vyraženým logem. Mnozí muži si také nechávají stylově obšít poslední knoflíkovou dírku kontrastní barvou, což můžeme vřele doporučit. Váš oblek tímto drobným detailem získá na sofistikovanosti a odliší se tak od běžné konfekce.

Vložka obleku

Vložka obleku

Během zkoušky si nezapomeňte zkontrolovat vložku, která lemuje hrudník a klopy. Vložka té nejlepší kvality je vyrobena z kombinace lněné tkaniny nebo vlny s koňskou či velbloudí srstí. Bez správné vložky si Váš oblek nezachová svůj tvar a možná nebude vůbec dobře vypadat. U všech obleků a sak na míru Suit & Me je vložka pochopitelně všita v každém obleku a to typu "half-canvas", na přání těch nejnáročnějších zákazníků pak případně "full-canvas".

Proporce

Proporce

Během zkoušky (u krejčího) byste měli mít možnost určit si přesné umístění pasového knoflíku (horní knoflík na dvou-knoflíkovém obleku nebo prostřední knoflík na tří-knoflíkovém obleku). Umístění dalších prvků a celkové proporce obleku, jako jsou např. patky kapes a náprsní kapsy, je stanoveno pomocí tohoto pasového knoflíku použitého jako centrální bod. Někteří muži preferují níže položený pasový knoflík pro odhalení více košile, jiní naopak běžnou polohu. Při braní měr pro Váš oblek na míru v Suit & Me vždy vhodné umístění konzultujeme i s ohledem na Vaši postavu a tělesné proporce.

Podšívka

Podšívka

Vnitřní podšívka pánského obleku na míru by měla být vyrobena z umělého hedvábí (rayon), ne z polyesteru. Některá umělá hedvábí jsou vyrobena z bavlny, kukuřice, nebo dokonce bambusu. My nejčastěji používáme látku vysoké kvality s názvem Bemberg (cupro), která je vyrobena z vnější slupky bavlníku. Na podšívku je také možné za drobný příplatek použít pravé hedvábí s kreativními vzory.

Monogram

Monogram

Personalizaci Vašeho obleku na míru se meze nekladou. Jednou z nejzákladnějších součástí je pak monogram, speciálně vyšitý, s Vaším jménem. Oblek tak jasně říká, že patří přímo Vám a byl ušit pro Vaše tělo ručně s tou nejlepší péčí.

Klopy

Klopy

Ujistěte se, že Vaše klopy byly přišity ručně, tak, že na spodní straně najdete drobné stopy po jehle. Tím se zaručí, že si Vaše klopy udrží svou zaoblenost a tvar. Klop existuje několik základních tvarů a stylů - klasické "notch-lapels" klopy, které naleznete na většině obleků, stylové "peak-lapels" klopy do špičky, které opticky dovedou rozšířit ramena a prodloužit Vaši siluetu a nakonec "shawl-collar" neboli šálový límec, nejpoužívanější u smokingů a dinner jackets. Výhodou našich tailor-made obleků je, že si můžete zvolit libovolný styl i šířku klop. např. dle fotografie Vašeho vysněného outfitu, a nejste tak limitováni jen na několik základních předpřipravených stylů, jako u "made-to-measure". 

Jak sedí

Jak Vám oblek sedí

Prohlédněte si, zda oblek není příliš volný. Váš oblek by měl být přizpůsobený Vašemu pasu a měl by pěkně padnout, nepnout ani neplandat. Délka rukávů by měla být tak akorát, aby odhalila 1 až 2 cm manžety košile. Zkuste si při kontrole zvednout ruce a pohybovat jimi, délka rukávů by měla zůstat správná v každé poloze. Když máte na sobě svůj oblek, měli byste se především cítit pohodlně. Žádná část by Vás neměla táhnout, ani byste se neměli cítit těsně, když se pohybujete. Naši konzultanti vždy pečlivě při předání zjišťují, zda Vám oblek správně padne a v případě, že nebudete perfektně spokojeni, či oni sami by chtěli oblek doladit, aby byl více než 100%, se neprodleně postarají o nápravu.

A jak se o oblek či sako starat?

Péče o oblek a další oděvy je nedílnou součástí udržování Vašeho šatníku v dobrém stavu. Ačkoliv je potřeba kousky v něm občas opravdu obměnit, díky kvalitní a pravidelné péči jde jeho životnost výrazně prodloužit. Přinášíme Vám spolu s naším partnerem, Čistírnou Daja, 3 tipy, které Vám poradí, jak na to! 

Když už máte oblek na míru...

Přihlašte si náš newsletter

A získejte tak exkluzivní slevy, informace o aktuálních akcích a stylové tipy jako bonus.

Suit & Me na sociálních sítích
Facebook Instagram Google+ LinkedIn