Pánské košile na míru

Košile z prémiových bavlněných a lněných látek pro Vás na míru šijeme již od 2200 Kč (kompletní nabídku pak naleznete v našem ceníku). I u košile však platí, že kvalita a styl je "až" na prvním místě.

Samozřejmostí je v našem salonu možnost konfigurace stylu límečku, manžet i detailů jako monogram, barva či počet knoflíků i stehů, kontrastní podšívka, atd. dle přání - v ceně košile.

Doba dodání košile na míru právě pro Vás je obvykle 4 týdny, nejvýše 5 týdny.

Košile na míru

Šití pánských košil na míru

Většina výrobců pánských košil na míru používá šicí stroje k provedení celé práce. V Suit & Me stále věnujeme zvýšenou pozornost každému detailu. Velká část prošívání lemů a práce na límci je vykonávána přímo rukama zkušených krejčích.

Ve srovnání s výrobou pánských obleků na míru je proces šití pánských košil na míru poměrně jednoduchý, i když postupuje stejným způsobem. Jakmile se rozhodnete pro styl detailů, který odpovídá Vašemu vkusu, objednání košil na míru je rychlé a bezproblémové.

Nelekejte se pak často konzervativních návodů a doporučení na internetu, většina z těchto rozhodnutí je otázkou vkusu, a stejně jako se vším ostatním v Suit & Me, rádi vyhovíme Vašim unikátním požadavkům a nabídneme Vám poradenství ohledně pánské módy.

Výběr materiálu

Prvním krokem je výběr správného materiálu, který se Vám líbí a ve kterém se budete cítit pohodlně. Nabízíme více než 3.500 látek různé gramáže, struktury a barvy. Většina z nich je dovážena z Itálie, ale také Egypta.

V zakázkovém krejčovství Suit & Me používáme k výrobě našich košil 100% bavlnu. Je to dokonalá tkanina pro komfort a eleganci. Bavlna je přírodní vlákno a umožňuje kůži v látce dýchat. Nezadržuje pocení, a proto tedy není na rozdíl od umělinových příměsí zdrojem zápachu.

Egyptské bavlny & Sea Island

Čím delší je bavlněné vlákno, tím je bavlna jemnější. Důvodem je, že delší bavlněná vlákna nejsou svázána uzly, které by je upevnily k sobě. Nejlepší světové bavlny jsou egyptská bavlna a jeden z jejích následníků ze západní Indie s názvem „Sea Island“. Jsou známé svým hedvábným pocitem na omak, leskem a dlouhým vláknem (1 3/4 palce) Jsou mimořádně lehké, vzdušné a jemné.

Egyptská bavlna

Bavlna typu Pinpoint Oxford

Pinpoint Oxford je známý pro svou jemnou texturu a odolnost. Je to v podstatě plátno zhotovené z vláken, která jsou poněkud silnější, a proto má hrubší vlas, avšak jemnější textilní vazbu a nižší hmotnost než standardní oxfordské tkaniny, které je možné vidět u pánských sportovních košil.

Bavlna oxford

Lněné košile

Pro horké letní dny snad není lepší volby než prodyšné lněné košile. Díky nim zůstanete svěží a budete se cítit skvěle i v těch nejžhavějších vedrech. Na výběr máte z mnoha klasických i kreativních barev, které rozhodně doporučujeme vyzkoušet každému muži!

Lněné košile

Vzorované a kreativní košile

Je snad libo košile pro méně formální události? Či pro volný čas? Díky široké paletě látek to pro nás není žádný problém! Ať už jde o herringbone, jemný a hustý vzor podobající se hrotům šipek - kostí - směřujících nahoru a dolů, nebo o pruhované a kostkované košile. Pokud byste rádi dodali Vašim košilím odvážnější a dynamičtější vzhled, máme pro Vás na výběr mnoho kreativních vzorů!

Kreativní košile

Důležité součásti košil na míru

Další přichází na řadu základní součásti košile, které si při šití na míru můžete zvolit a upravit přesně dle Vašeho osobitého stylu i vkusu.

Límeček

Výběr stylu, který je pro Vás ten pravý, začíná límečkem.

Je libo nejoblíbenější a nějčastější široký límec? Nebo snad zaoblenější italský "wide spread collar" pro kratší a mohutnější krk? Protáhlý dlouhý límeček s ostřejším cípem? Zapínací a méně formální "button down"? Límeček s poutkem pro zvýrazněný upravený elegantní vzhled? Nebo znovuoživený "pin collar" v retro stylu, používající límcový špendlík?

Je potřeba zvážit, zda budete nosit kravatu, a velikost uzlu, kterému dáváte přednost, a také volit podle tvaru Vašeho obličeje a délky krku. Límeček Vaší košile má schopnost zvýraznit Vaše lepší rysy obličeje a minimalizovat nápadnost těch slabších. Je také možné zhotovit límeček s odnímatelnými kosticemi a nebo límeček dle fotografie a stylu, jež se Vám líbí.

Límečky

Manžety

Dále musíme vzít v úvahu, jaký použijeme typ manžety. Dáváte přednost jednovrstvé manžetě s knoflíky nebo ohrnovací francouzské manžetě? Manžety mohou mít i různé tvary. Nosíte raději hranaté, kulaté nebo zkrácené manžety? Často bývá tento výběr ovlivněn Vaší volbou stylu límce.

Knoflíkové manžety neboli běžné manžety zpravidla mají zapínání na jeden nebo dva knoflíky. Tento styl se vyznačuje jednou vrstvou a přiléhá těsně k zápěstí. Je to styl upřednostněný hlavně pro obchodní příležitosti.

Francouzské manžety se ohrnují a často vyžadují manžetová poutka pro zapnutí, nicméně kombinovaná verze s knoflíky je také k dispozici. Pokud preferujete mírně delší rukávy, francouzské manžety držené na místě manžetovými poutky mohou být pohodlnější.

Manžety

Knoflíky

Na našich košilích používáme především bílé perleťové knoflíky, i když máme k dispozici velké množství různých barev, ze kterých si můžete vybrat, pokud si přejete. Nemají však jen onu praktickou roli, jeden či více knoflíků na manžetě mohou také zdůraznit nebo opticky zmenšit délku Vašich paží a velikost Vašich rukou.

Knoflíčky 

Detaily

A konečně to nejzajímavější, proč si nechat ušít košili na míru - personalizace jejího stylu přímo pro Vás! Zaznamenáme si všechny detaily a zvláštní přání, které budete mít. Počet, barvu a styl knoflíků, barvu a typ stehu i počet a umístění kapes nebo kontrastní obšití či podšití. Mnozí muži chtějí manžety s monogramem. Někteří preferují viditelné, jiní nenápadné nebo barevné prošívání. Jakýmkoliv dalším speciálním požadavkům jako např. vyšití loga také rádi vyhovíme.

Detaily košil  Monogram

Další objednání

Téměř každý z našich klientů, který má košili vyrobenou v Suit & Me, se vrací pro další. Poté, co projdete procesem měření poprvé, přiobjednání je jednoduché. Pokud jste ve městě, stačí pouze vybrat materiál a my se postaráme o zbytek. Pokud jste jinde ve světě, pošleme vám vzorky, ze kterých si můžete vybrat, prostřednictvím expresní kurýrní služby. Stačí nás kontaktovat a rádi Vám pomůžeme a poradíme.

A jak se o Vaše košile starat?

Jak často košili střídat, kterým materiálům se vyhnout, jak se zbavit skvrn či zatočit s pocením – to vše se můžete dozvědět díky našemu článku ve spolupráci s Čistírnou Daja!

Košile je základ šatníku, přemýšleli jste už o obleku nebo saku?

Přihlašte si náš newsletter

A získejte tak exkluzivní slevy, informace o aktuálních akcích a stylové tipy jako bonus.

Suit & Me na sociálních sítích
Facebook Instagram Google+ LinkedIn