Svatební obleky

Velký den je tady! Dejte sbohem staromládeneckému životu, postavte se tváří v tvář nové zodpovědnosti. Přichází čas pro skutečného gentlemana. A jako takový musíte být správně oblečen.

Už od dob císařových nových šatů víme, jak je správný oblek důležitý; není jen formálním oděvem, ale je jednou z věcí, která vypovídá o svém nositeli. Co tedy o sobě řeknete okolí v jeden z nejdůležitějších dnů svého života?

První volba padla na to nejelegantnější pro denní události - žaket? Dobrá, v úvahu přichází hned několik kombinací. Například černý či tmavě šedý žaket, doplněný šedými kalhotami s jemným pruhovaným vzorem a plisovanou manžetovou košilí se stojáčkem a vázankou (askotem, nikdy však ne motýlkem!).

Pokud pak přemýšlíte o méně formální svatbě, určitě nevolte smoking, ale pro denní světlo rozhodně černý, slavnostní béžový nebo ještě lépe tmavěmodrý oblek - nechcete přeci na vlastní svatbě vypadat nepatřičně! Vybírejte z materiálů lehčí vlny (například z naší řady "Tropical suiting"), s příměsí mohéru, z čisté bavlny a nebo lnu – vhodné zejména pro jarní či letní dny. Pro chladnější období můžeme zase doporučit Merino vlnu či látky "worsted wool" blížící se tweedu či samotný klasický tweed.


V dnešní době kreativních a méně formálních svateb se však nabízí i další možnosti - ženichy rádi oblékneme na míru i se separátními saky, popř. doplníme bavlněnými chinos či lněnými kalhotami přímo na míru. Cena takového setu je pak obdobná jako pro celý oblek.

Dalším krokem je pak výběr kabátu. I zde doporučujeme tmavší odstíny černé nebo modré, rozhodně méně teplou vlnu, popř. lehčí materiály jako velbloudí srst.

Také vesta je vhodným doplňkem; ať už jednořadá, se 2-3 knoflíčky nebo v moderním dvouřadém stylu. Pro vyšší a štíhlejší postavy bychom doporučili i přímo dvouřadý oblek.

Pamatujte, že dobře padnoucí kalhoty - rovně střižené vyštíhlené modely bez záložek, vysoko do pasu - jsou sice důležité, od pasu dolů si však je třeba všímat více věcí. Doplňte kalhoty šlemi či opaskem, černým nebo tmavě hnědým, spíš užším, s nepříliš výraznou sponou. Ujistěte se, že opasek dobře sedí - aniž byste se jím museli omotávat několikrát dokola. A také, že ladí s pohodlnými koženými botami, do nichž lze více než jen doporučit ponožky v barvě kalhot.

Barevně odpovídající a správně uvázaná kravata na windsorský uzel či askot je také základním doplňkem. Vyhněte se pestrým barvám a obrázkům – s těmi oslníte leda tak na karnevale. Slavnostní příležitosti bude lépe odpovídat jednobarevná vázanka nebo jen jemný proužek.

Nezapomeňte na čistý bílý kapesníček do kapsičky saka – může se hodit a dodá Vašemu outfitu na sofistikovanosti. K ostatním doplňkům pak patří manžetové knoflíčky, případně nějaký ten náramek nebo prsten. Svou vizáž můžete zvýraznit jemným make-upem a vhodně zvoleným parfémem, který vašemi image dodá sebevědomý maskulinní nádech. Takto dokonale připravený ženich pak může směle vykročit na scénu!

Cena svatebního obleku včetně košile na míru a kravaty od 18.690 Kč 

U nás v Suit & Me připravíme Váš kompletní svatební oblek již během 4 - 5 týdnů a v případě zájmu je možné i přednostní dodání do 21 dní. Rádi jej pro Vás také doplníme kvalitními polobotkami anglické značky Barker (ve zvýhodněném svatebním balíčku se slevou 500 Kč). Přesvědčete se o výhodách a pohodlí šití na míru a sjednejte si osobní konzultaci pro Váš výjimečný oblek!

Přihlašte si náš newsletter

A získejte tak exkluzivní slevy, informace o aktuálních akcích a stylové tipy jako bonus.

Suit & Me na sociálních sítích
Facebook Instagram Google+ LinkedIn